Jak urządzić małe mieszkanie?

Opublikowany 2016-04-29 12:42:32
Kategoria Modern-Clock

Pozornie urządzanie małego mieszkania wydaje się proste, ponieważ mała powierzchnia wymaga mniejszej ilości mebli i dekoracji. Jednak aby mieszkanie było funkcjonalne i wygodne, kwestii jego urządzenia należy poświęcić nieco więcej czasu.

Podstawowym problemem w małych mieszkaniach jest mała ilość miejsca na sprzęty i na przechowywanie rzeczy. Dlatego w zależności od potrzeb, należy dokładnie zaplanować wszystkie meble, dzięki którym pomieścimy cały nasz dobytek na małym metrażu. Aby maksymalnie wykorzystać każdy metr kwadratowy, dobrze jest zamontować wysokie regały, sięgające nawet sufitu. Na najwyższych poziomach można przecież przechowywać rzadko używane rzeczy jak np. pościel dla gości, czy sprzęt turystyczny.

Małe mieszkanie to zazwyczaj brak miejsca na biurko czy sypialnię z prawdziwego zdarzenia. Aby rozwiązać ten problem, możemy zainstalować składane biurko połączone z regałem, które w razie potrzeby można złożyć i schować. Do spania przyda się niewątpliwie kanapa z funkcją spania, gdyż o prawdziwym łóżku z materacem raczej należy zapomnieć. Dla gości warto mieć schowane w piwnicy specjalne materace dmuchane lub rozkładane łóżka polowe. W pokoju dziecięcym świetnym rozwiązaniem są łóżka piętrowe, które oszczędzają miejsce i przy okazji dają frajdę maluchom.

Mała kuchnia to kolejna bolączka właścicieli małych mieszkań. W tych niewielkich pomieszczeniach nie tylko trudno jest wygodnie gotować, ale także jeść. Ze względu na małą ilość miejsca warto zainwestować w zmywarkę, dzięki czemu unikniemy zastawiania szafek suszarkami do naczyń i pozostanie nam więcej wolnej przestrzeni na czynności kulinarne. Brak jadalni możemy zastąpić kącikiem jadalnym w postaci składanego stolika i takich samych lekkich krzeseł. W sklepach meblowych, zwłaszcza tych szwedzkich znaleźć można wiele rozwiązań dotyczących przechowywania większych i drobniejszych przedmiotów. Przeróżne skrzynki, pudełka i pokrowce powinny być obowiązkowym wyposażeniem małego mieszkania.

Aby optycznie powiększyć małe pomieszczenia, pamiętać należy o zastosowaniu jasnych barw zarówno ścian, jak i mebli, a także o dobrze dobranym oświetleniu. Również dekoracja okien powinna być lekka i jasna, aby wpuszczała jak najwięcej światła. Zarówno łazienkę, jak i przedpokój możemy powiększyć stosując odpowiednio duże lustra, dające wrażenie większej przestrzeni. Najlepszym sposobem na urządzenie małego mieszkania są nowoczesne rozwiązania i minimalizm, a przede wszystkim nasza pomysłowość i wyobraźnia.

Kluczowym dodatkiem dla każdego mieszkania jest zegar ścienny. Upływający czas towarzyszy nam przez całe życie, warto więc zadbać aby ten szczególny dodatek w naszym wnętrzu był unikalny i wyjątkowy.

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji zegarów ściennych które oprócz funkcji odmierzania czasu, będą niesamowitą dekoracją we wnętrzu.

Udostępnij treść

Dodaj komentarz

 (with http://)