Nowoczesne wnętrza, jak je ocieplić?

Opublikowany 2016-04-28 22:00:21
Kategoria Modern-Clock

Nowoczesny wystrój wnętrza to prostota, minimalizm i przestronność. Nie ma wielu mebli, nie ma wielu ozdobnych przedmiotów, jest za to wiele przestrzeni. W meblach, dywanach i w całej aranżacji dominują proste geometryczne kształty. Taka aranżacja salonu czy sypialni może jednak być chłodna, a więc i mało przytulna.
Trzeba jakoś ocieplić wnętrze. Doskonale spiszą się w tym zadaniu bardzo ostatnio popularne dywany shaggy, są one miękkie, puszyste i z wysokim runem. Nawet niewielki dywan tego typu ociepli wnętrze. Warto go wybrać także dlatego, że bardzo przyjemnie się po nim chodzi. Włochacze (inna nazwa dywanów shaggy) idealnie sprawdzają się więc w sypialni przy łóżku i w salonie przy komplecie wypoczynkowym. Można je też oczywiście położyć na większej powierzchni podłogi. Efekt ocieplenia, jaki dają dywany shaggy jest bardzo mocny, więc nawet aranżacja wnętrza z dominacją bieli nie będzie dzięki nim chłodna.

Nie tylko dywany pomogą ocieplić nowoczesne wnętrze. Nowoczesna aranżacja sypialni wiele zyska, jeśli umieści się w tym wnętrzu ozdobne lampy, jakiś ozdobny ocieplający wnętrze inny przedmiot czy np. kilka poduszek na łóżku. To mogą być włochate poduszki albo takie o ciekawym kształcie np. serca albo ust. Sypialnia zyska nie tylko nieco ciepła, ale i bardziej oryginalny charakter dzięki nim.

Do ocieplenia wnętrza doskonale nadają się także barwy – pomarańczowa, żółta, czerwona. Nie musi być ich dużo, wystarczą akcenty w jednym z tych kolorów i aranżacja salonu czy sypialni stanie się cieplejsza i bardziej przytulna. Tych ciepłych akcentów kolorystycznych może być mniej, jeśli są inne elementy ocieplające wnętrze (dywany  czy np. włochate poduszki). Nie można bowiem zapomnieć, że styl nowoczesny charakteryzuje umiar. Nie należy więc przesadzać z ilością ocieplających elementów we wnętrzu.

Warto również pomyśleć o ciekawych i unikalnych dodatkach we wnętrzu. Może to być nowoczesny zegar ścienny lub inna niepowtarzalna dekoracja ścienna która sprawi że wnętrze będzie unikatowe i niepowtarzalne.

Zobacz nasze propozycje zegarów ściennych do Salonu, a zaskoczysz się jak oryginalną formę może przybrać zegar ścienny.

Udostępnij treść

Dodaj komentarz

 (with http://)