Nowy York- tu marzenia stają sie rzeczywistością. Atrakcje do zwiedzania

Opublikowany 2018-08-04 23:48:28
Kategoria Modern-Clock

Nowy York leży u wybrzeża Atlantyku i jest najbardziej zaludnionym miastem w Stanach Zjednoczonych. Liczy 8,6 mln mieszkańców (dane na lipiec 2017r.) NYC to skrót bardzo często używany przez amerykanów. Nowy York jest wieloetniczną metropolią dlatego uważany jest za kulturalną stolicę świata. Podzielony jest on na 5 okręgów które czasem nazywane są dzielnicami: Bronksu, Brooklynu, Manhattanu, Queens i Staten Island.  Miasto to jest bardzo ważnym ośrodkiem bankowości, finansów, mediów, ubezpieczeń cenionym na całym świecie.

Atrakcji w Nowym Yorku jest bardzo wiele. Najważniejsze miejsca do których zjeżdżają turyści z całego świata to m.in

Statua Wolności-  miejsce które zapiera dech w piersiach. Atrakcja obowiązkowa do odwiedzenia. Statua jest darem narodu francuskiego dla narodu amerykańskiego, na znak przymierza które zawarły oba narody w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Statua Wolności

Brooklyn Bridge- (Most Brookliński)-  to jeden z najstarszych na świecie mostów wiszących. Spacer po nim jest wyjątkową atrakcją dla wszystkich zwiedzających. Po drodze można podziwiać wspaniałe widoki na Manhattan.

Brooklyn Bridge

Empire State Building- wieżowiec w dzielnicy Manhattan jest symbolem Nowego Yorku. Ze szczytu budynku rozciąga się piękny widok na miasto. Budynek znany na całym świecie za sprawą wykorzystywania go jako tła do wielu filmów oraz gier komputerowych.

Central Park jest to olbrzymi Park miejski w Nowym Yorku. Ciekawostek na temat tego olbrzymiego parku jest wiele. Począwszy od tego iż jest to miejsce kręcenia wielu filmów: sensacyjnych, dokumentalnych, komedii, miłosnych oraz science fiction. Powstał on na terenie bagiennym a cały obszar został skrupulatnie zaprojektowany. Na terenie parku jest kilka stawów, plac zabaw, szlaki konne, dwa lodowiska, mini zoo, las, teatr, rzeźby oraz szlak dla biegaczy i rowerzystów. Do ciekawszych rzeźb należą – rzeźba Alicja w krainie czarów czy pomnik Władysława Jagiełły.

Central Park w NYC

Times Square to duży plac pieszy deptak który mieści się na skrzyżowaniu Broadwayui alei Siódmej. Miejsce nazywane często „skrzyżowaniem świata”. Plac sławny jest z olbrzymiej liczby świetlnych reklam, kilkudziesięciu teatrów, ekskluzywnych hoteli, restauracji oraz sklepów. Ważnym  wydarzeniem jest organizowany co roku sylwester z udziałem najsłynniejszych gwiazd muzycznych. Sylwesterna Times Square  uznawany jest za największy na świecie

Metropolitan Muzeum of Art. jest to jedno z najstarszych oraz  największe muzeum z Stanach Zjednoczonych. Muzeum dzięki wsparciu i darowiznom, ciągle się rozbudowuje. Miejsce to posiada unikatową kolekcję malarstwa, rzeźby, dzieł sztuki ze wszystkich epok z całego świata.

Wall Street i Dzielnica Finansowa to uliczka na dolnym Manhattanie, małą i wąska. Właśnie w tym miejscu mieści się słynna na całym świecie Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych. Jest tu bardzo gwarno i tłoczno w ciągu dnia, natomiast po godzinie 18,00 ulice pustoszeją. Warto wówczas wybrać się na spacer w tym rejonie. Znajduje się tu rozpędzony brązowy posąg byka. Który ma symbolizować siłę i moc narodu amerykańskiego oraz podniesienie się oraz powrót do rozwoju po kryzysie giełdowym z 1987r.

Byk z Wall Street

Z miastem Nowy York wiąże się wiele niesamowitych historii, warto bardziej je poznać aby móc zrozumieć magie tego miejsca.

Fajnym elementem dekoracji jest Mapa Świata ze strefami czasowymi. Jesli masz znajomych lub rodzine w różnych zakatkach świata ten zegar jest właśnie dla Ciebie.. Tarcze mogą być spersonalizowane. Zegar Mapa dobrze będzie wyglądał w salonie, pokoju nastolatka czy biurze.

Mapa duża XXL 120cmx70cm ze strefami czasowymi

https://www.modernclock.pl/pl/zegary-mapa-swiata/398-duzy-zegar-scienny-mapa-120-x-70-z-4-tarczami.html

Zegar ze strefami czasowymi

Mapa ze strefami w rozmiarze 100cmx56cm

https://www.modernclock.pl/pl/zegary-mapa-swiata/397-zegar-scienny-mapa-100-x-56-z-nadrukiem.html

Zegar ze strefami czasowymi 100cmx50cm

Mapa mała rozm. 70cm x 50cm ze strefami do pełnej personalizacji:

https://www.modernclock.pl/pl/zegary-mapa-swiata/400-zegar-scienny-mapa-70-x-51.html

Zegar Mapa Świata strefy czasowe

Udostępnij treść

Dodaj komentarz

 (with http://)