Styl industrialny może być przytulny

Opublikowany 2016-04-29 12:38:06
Kategoria Modern-Clock

Styl industrialny staje się coraz popularniejszym sposobem aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się on otwartymi, dużymi przestrzeniami, wysokimi kondygnacjami, surowością i chłodnymi barwami. Wbrew pozorom, wnętrze w stylu industrialnym może okazać się przytulne.

Styl industrialny to przede wszystkim surowość materiałów inspirowana starymi fabrykami – często spotykany jest nieotynkowany mur, szkło, beton, metal, cegła, nielakierowane drewno, widoczne rury i instalacje. Przestrzenie nie są dzielone ścianami – stanowią dużą, otwartą powierzchnię. Wysokie sufity sprawiają, że dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju antresole.

Wnętrze w stylu industrialnym jest jasne dzięki dużym, zajmującym nieraz całą ścianę oknom. Kolory są chłodne, głównie to odcienie szarości, biel, czerń i zimne błękity. Styl industrialny wymaga odpowiedniego doboru mebli – nie mogą być zbyt mocno zdobione ani kolorowe. Powinny być proste i wykonane z naturalnych, surowych materiałów. Coraz popularniejszy staje się beton – w wielu wnętrzach w tym stylu znajdziemy betonowe blaty lub pokrycia ścian i podłóg wykonane z betonowych płyt. Jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne i awangardowe, które znajduje coraz większa liczbę zwolenników. Ważne również by zachować umiar w ozdobach, dodatkach, sprzętach – styl industrialny nie lubi nadmiaru przedmiotów, przestrzenie powinny być jak najbardziej czyste i wolne od niepotrzebnie zagracających je rzeczy.

Wnętrze w stylu industrialnym wydaje się być zimne i mało przytulne, co dla niektórych jest nie do przyjęcia podczas aranżacji wystroju własnego mieszkania czy domu. Jednak dobierając odpowiednie elementy, dbając o każdy szczegół wyglądu naszego wnętrza – możemy sprawić, że styl industrialny nabierze zupełnie innego wymiaru. Przytulności może dodać chociażby ściana z czerwonej cegły i dodatki które dobierzemy do całości. Takie pomieszczenie może stać się również niezwykle stylowe i eleganckie lub skrajnie nowoczesne.

To od nas zależy w jakiej aranżacji czujemy się najlepiej i jak zaprojektujemy swoją przestrzeń. Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad aby zachować niepowtarzalny klimat tego stylu, jednocześnie uzyskując wymarzony efekt.

Udostępnij treść

Dodaj komentarz

 (with http://)