Styl skandynawski – piękne jasne wnętrza!

Opublikowany 2016-04-29 12:32:15
Kategoria Modern-Clock

Biel – kolor tak uniwersalny, że pasuje praktycznie do każdego stylu we wnętrzach. Może pojawiać się w formie dużej plamy będącej tłem dla ciemniejszych dodatków lub znaleźć się tylko na drobnych przedmiotach codziennego użytku. Jest jednak styl, który z koloru białego zrobił wręcz swój znak rozpoznawczy. Styl skandynawski – „przygarnął” go sobie nie przez przypadek. Tak mocne upodobanie sobie Skandynawów tej barwy spowodowała zdolność bieli do optycznego powiększania pomieszczeń poprzez właściwość odbijania światła. Z uwagi na ponury klimat i niewielką ilość promieni słonecznych tamtych regionów, mało kto chciałby równie ciemne odcienie wprowadzać do swojego domu.
Biel rządzi na sufitach, ścianach, podłodze i meblach. Kolorowe akcenty pojawiają się zazwyczaj tylko w postaci dekoracyjnych poduszek, narzut czy niewielkich dywanów. Biel jest też dobrym tłem do wszelkiego rodzaju miksów stylistycznych i na tyle uniwersalna, że sprawdza się praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Okna w domu urządzonym w stylu skandynawskim są zazwyczaj niezasłonięte, co jest kolejnym czynnikiem wiążącym się z małą ilością światła wpadającego do wewnątrz.

W związku z tym, że Skandynawia upodobała sobie życie w harmonii z naturą, meble stojące w domach także charakteryzują się naturalnymi materiałami. Często wręcz rezygnuje się z ich renowacji, specjalnie tym samym podkreślając nadszarpnięty czasem wygląd. Przodujące materiały obiciowe to len, wełna i juta, które ocieplają odbiór surowych materiałów nadając im wrażenie ciepła i przytulności.

W Polsce styl ten od dłuższego już czasu zyskuje sobie coraz to większą popularność. Jego uniwersalność i bezpretensjonalna forma ma wielu zwolenników i przypada do gustu domownikom w każdym przedziale wiekowym. Zauważyć to można choćby poprzez stale rosnącą liczbę sklepów z wyposażeniem mebli w stylu skandynawskim. Duża ilość słońca też nie jest elementem charakteryzującym nasz kraj, więc śmiało możemy czerpać inspiracje od naszych północnych sąsiadów.

Powiązane produkty

Udostępnij treść

Dodaj komentarz

 (with http://)